Göteborg (Švédsko)

Göteborg

Panorama Göteborgu

Panorama Göteborgu

Göteborg je hned po Stockholmu, díky svému půl milionu obyvatel, druhým největším městem Švédska. Tuto metropoli naleznete na jihozápadě Švédského království. V Göteborgu žije více než 60 tisíc studentů, takže je po právu označován za regulérní studentské město, které si žije svým typickým životem, jenž se vyznačuje přátelskou atmosférou a bohatým kulturním děním. Při návštěvě Göteborgu si určitě projděte historické centrum města Hamkanalen, ve kterém najdete Královnino náměstí, Přístavní kanál, hradní příkop, jezdeckou sochu krále Gustava II. Adolfa či kostel Christine Kyrkan. Prohlédnout byste si ale měli i přístavní čtvrť a proslulý bulvár Avenyn. V Göteborgu se nacházejí dvě turistická centra, kde každému cestovateli ochotně poradí a doporučí další místa, která stojí za návštěvu. Jedno z center se nachází v obchodním komplexu Nordstan, druhé je vzdáleno jen pár minut chůze v Kungsportsplatsenu. Göteborg patří k městům, které se mohou pochlubit tím, že se v jejich blízkosti nalézají hned dvě letiště. V tomto případě jde o Landvetter Airport – hlavní göteborské letiště -, které je vzdáleno 25 kilometrů východně od města. Létají sem například společnosti SAS, Lufthansa, KLM či Finair. Druhým – podstatně menším a méně frekventovaným – letištěm je Gothenburg City Airport, známé také pod názvem Säve Airport. Nachází se blíže než hlavní göteborské letiště a létají sem především nízkonákladové letecké společnosti, jako jsou Ryanair či Wizz Air.

Švédsko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 29.7.2020 11:41

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://svedsko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Skandinávie, jihozápad Švédska

Souřadnice: 57° 42′ SŠ, 11° 58′ VD

Plocha: 450 km2


Obyvatelstvo

Populace: 515 129

Göteborg - poloha na mapě
 
Publikováno: 25.08.2011
Aktualizováno: 11.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Göteborg

06.02.2015 22:15 Robin
---.cust.bredband2.com

Určitě stojí za návštěvu. Doporučuji aspoň na dva dny. Dobře tam jezdí Student agency bus. Celkem dobrý popis je, když si najdete Right place Right Time Journal Goteborg

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist